..:::Forum columbofil:::..
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
..:::Forum columbofil:::..

---->>> Un forum dedicat tuturor crescatorilor de porumbei <<<----
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 trebuie sa scoatem pui la yearlingii pe care ii zburam?

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




trebuie sa scoatem pui la yearlingii pe care ii zburam? Empty
MesajSubiect: trebuie sa scoatem pui la yearlingii pe care ii zburam?   trebuie sa scoatem pui la yearlingii pe care ii zburam? Icon_minitime4th Februarie 2008, 10:54

am intalnit de multe ori greseala asta, chiar si eu am fost tentat sa o fac-sa scot mai multi pui dintr-un cuplu de yearlingi pe care in acelasi timp ii si zburam...
sunt mai multe inconveniente ale acestei practici, deoarece yearlingii neavand experienta vor fi foarte usor obositi de copiii lor...iar lor le trebuie energie ca sa zboare, nu sa creasca pui...daca sunt asa buni si vreti pui din ei ,puteti sa ii bagati la matca si sa scoateti 10 pui pe an ca nu e nici o problema
sper ca v-am putut fi de ajutor...aceste lucruri le spun ca sa avem pierderi mai mici la concursuri...
cine vrea asculta, cine nu...
Sus In jos
kidd
membru
membru



masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 36
Localitate : Izvoarele
Hobbiuri : columbofilia
Data de inscriere : 13/06/2011

trebuie sa scoatem pui la yearlingii pe care ii zburam? Empty
MesajSubiect: Re: trebuie sa scoatem pui la yearlingii pe care ii zburam?   trebuie sa scoatem pui la yearlingii pe care ii zburam? Icon_minitime14th Iunie 2011, 00:26

indiferent yearling cuplurile de zbor nu trebuiesc solicitate la scos pui.
Sus In jos
 
trebuie sa scoatem pui la yearlingii pe care ii zburam?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Imperecherea consagvina trebuie limitata
» care este posibilitatea.....
» care din rasele romanesti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
..:::Forum columbofil:::.. :: categori de porumbei :: Porumbei voiajori-
Mergi direct la: