..:::Forum columbofil:::..
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
..:::Forum columbofil:::..

---->>> Un forum dedicat tuturor crescatorilor de porumbei <<<----
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 criterii in cumpararea unui porumbel...

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




criterii in cumpararea unui porumbel... Empty
MesajSubiect: criterii in cumpararea unui porumbel...   criterii in cumpararea unui porumbel... Icon_minitime4th Februarie 2008, 19:21

am vazut ca foarte multi dintre voi cumpara porumbei de pe internet...ba chiar mai mult, in ultimul timp se liciteaza pe internet...se liciteaza si la arona...acolo as licita si eu ce e drept Very Happy ...insa nu asta vreau sa spun...un porumbel ca sa il cumperi si ca sa iti dai seama de niste calitati ale sale trebuie sa il tii si in mana.
-de exemplu la un porumbel voiajor este foarte importanta musculatura...aceasta trebuie sa fie elastica si cat mai bine dezvoltata;
-penajul trebuie sa fie foarte fin, ultimile 3 remige sa fie aerisite, desenul aripii sa fie foarte bun si cand spun asta ma refer la ascendenta respectiv descendenta remigelor...
-ochiul arata vitalitatea si starea de sanatate a porumbelului...unii crescatori imperecheaza porumbeii si dupa culoarea ochiului.insa eu unul nu prea cred in astea...
-pozitia corpului... picioarele cu trunchiul trebuie sa formeze un unghi de 90 de grade (nu celsius Very Happy ) si pozitia corpului un pic inclinata spre fata...
-in ultimul rand trebuie sa urmariti pedigreele si asta stie oricine nu trebuie sa o spun eu
acestea sunt in mare cateva din criteriile pe care trebuie sa le urmariti atunci cand cumparati un porumbel...
Sus In jos
 
criterii in cumpararea unui porumbel...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Inelarea unui pui de porumbel!!!
» siteul unui prieten
» pui de porumbel

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
..:::Forum columbofil:::.. :: Articole pentru incepatori-
Mergi direct la: