..:::Forum columbofil:::..
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
..:::Forum columbofil:::..

---->>> Un forum dedicat tuturor crescatorilor de porumbei <<<----
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 ce au oare?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
vlad22
membru
membru



Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 18/01/2008

ce au oare? Empty
MesajSubiect: ce au oare?   ce au oare? Icon_minitime8th Martie 2008, 09:45

Anul trecut la toate perechile in afara de una le murea cate un pui la varsta de 3-4 zile pana la 7 zile.Ala care murea era mereu in urma era ff mic si nici nu prea avea in gusa nimik.am avut pui de 1 luna care arata cat unu de 2 sapt.carei problema oare?
Sus In jos
CoToY
Moderatori
Moderatori
CoToY


masculin
Numarul mesajelor : 120
Varsta : 33
Localitate : Campina-Prahova
Hobbiuri : porumbeii
Data de inscriere : 02/01/2008

ce au oare? Empty
MesajSubiect: Re: ce au oare?   ce au oare? Icon_minitime8th Martie 2008, 17:22

deci ar trebuii sa fie salmoneloza...nu mi sa intamplat niciodata s nici nu as vrea,dar din cate am citit s am auzit d la altii cam asta ar fi salmoneloza...akma nush sigur...s la cel care era d o luna s arata k unu d 2 sapt normal aici intervine lipsa d vitamina,calciu,grit...diagnostic..rahitism:D..sper k am rasp cat d cat bn,dak nu sa mah corecteze cei care stiu mai bn k mn.vant in pene
Sus In jos
http://www.cotoy.sunphoto.ro
mihok
membru
membru



masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 44
Localitate : alba, aiud
Data de inscriere : 06/09/2008

ce au oare? Empty
MesajSubiect: Re: ce au oare?   ce au oare? Icon_minitime6th Septembrie 2008, 02:31

posibil trikomonoza!!!
Sus In jos
butza_2003
membru fidel
membru fidel
butza_2003


Numarul mesajelor : 46
Varsta : 40
Localitate : husi
Data de inscriere : 16/05/2008

ce au oare? Empty
MesajSubiect: Re: ce au oare?   ce au oare? Icon_minitime7th Septembrie 2008, 15:25

mah eu zic sa chemi un veterinar care sa vada la fata locului despre ce e vorba pentru ca asa e greu sati dai seama exact ce au...e pacat sa-ti moara puii asa si ii imbolnavesti pe toti...
Sus In jos
danutzu
membru
membru



masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 41
Localitate : Ploiesti
Data de inscriere : 25/08/2008

ce au oare? Empty
MesajSubiect: Re: ce au oare?   ce au oare? Icon_minitime8th Septembrie 2008, 13:08

Sunt doua probleme la tine,inainte de a incepe tratamentulasigurate ca femelele dupa ce au depus primul ou nu stau pe el,sunt patit cu asa ceva aveam o femela care intotdeauna imi crestea un pui mai mic si unul mai mare am luat primul ou si l-am bagat in casa la temperatura amerei iar dupa ce l-a facut pe al doilea l-am bagat si pe primul sub ea si pui au crescut normal,dar in cazul tau dka ai multe perechi 100!% e salmoneloza iar porumbei trebuiesc vacinati.Bafta si vant in pene...
Sus In jos
Continut sponsorizat





ce au oare? Empty
MesajSubiect: Re: ce au oare?   ce au oare? Icon_minitime

Sus In jos
 
ce au oare?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
..:::Forum columbofil:::.. :: Boli si tratamente aplicate-
Mergi direct la: