..:::Forum columbofil:::..
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
..:::Forum columbofil:::..

---->>> Un forum dedicat tuturor crescatorilor de porumbei <<<----
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 ajutor porumbel gasit pe strada!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
florin82
membru
membru



masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 42
Localitate : constanta
Hobbiuri : animale
Data de inscriere : 17/08/2009

ajutor porumbel gasit pe strada! Empty
MesajSubiect: ajutor porumbel gasit pe strada!   ajutor porumbel gasit pe strada! Icon_minitime17th August 2009, 12:50

in urma cu doua zile am gasit pe strada un porumbel bolnav si l-am luat acasa.urmele de boala sunt urmatoarele:ochii erau lipiti si nu prea putea sa stea pe picioare adica se dezechilibra.l-am spalat la ochi cu ceai de musetel si in momentul in care s-a inmuiat crusta respectiva care acoperea ochii a inceput sa iasa ceva galben ca o secretie dar de consistenta gelatinei.i-am dat ulterior cu o crema speciala pt ochi OPTICLOR (uz veterinar) iar stare parca incepe sa se inbunatateasca adica poata sa deschida ochii dar in cotinuare apare acea scurgere galbena.intrebarile mele sunt daca exista vreun tratament pt respectiva boala si daca este contagioasa la om sau la caini.mentionez ca sotia este insarcinata in 7 luni si nu vreau sa am surprize.va multumesc si astept urgent un raspuns din paretea dumneavoastra
Sus In jos
Burtus
membru
membru



feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 58
Localitate : Bucuresti
Hobbiuri : sociologia
Data de inscriere : 21/08/2009

ajutor porumbel gasit pe strada! Empty
MesajSubiect: Re: ajutor porumbel gasit pe strada!   ajutor porumbel gasit pe strada! Icon_minitime21st August 2009, 17:06

Da , si eu am patit ieri exact acelas lucru , am gasit un porumbel pe un pervaz care avea ochii inchisi , lipiti si care avea miscari ciudate ale capului , ca si cum ar fi zezorientat.Nu a reusit decat putina apa sa-i dau.
Eu am citit pe alte site-uri ca e o boala incurabila a lor si ca mor ricum in 3-4 zile. Asta este , se pare ca nu putem face nimic.
Sus In jos
IUL23
membru
membru



masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 56
Localitate : TG.NEAMT
Hobbiuri : VIATA
Data de inscriere : 13/09/2009

ajutor porumbel gasit pe strada! Empty
MesajSubiect: Re: ajutor porumbel gasit pe strada!   ajutor porumbel gasit pe strada! Icon_minitime13th Septembrie 2009, 13:54

SIGUR NU AI CE-I FACE.E CONDAMNAT SIGUR.ARE PARAMIXOVIROZA
Sus In jos
Continut sponsorizat





ajutor porumbel gasit pe strada! Empty
MesajSubiect: Re: ajutor porumbel gasit pe strada!   ajutor porumbel gasit pe strada! Icon_minitime

Sus In jos
 
ajutor porumbel gasit pe strada!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» gasit porumbel
» am gasit porumbel
» gasit porumbel

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
..:::Forum columbofil:::.. :: Boli si tratamente aplicate-
Mergi direct la: