..:::Forum columbofil:::..
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
..:::Forum columbofil:::..

---->>> Un forum dedicat tuturor crescatorilor de porumbei <<<----
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 zborul de vaduvie la puii masculi

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime5th Februarie 2008, 21:42

haideti sa dezbatem un pic acest subiect...dc ati auzit, ce metode se folosesc, cum se preteaza...sa vedem diferentele intre columbofilia romaneasca si cea belgiana
Sus In jos
panescu octavian
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 05/01/2008

zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime15th Februarie 2008, 09:22

Vaduvia la puii masculi ???
Exprimate mai clar ca am mai parasit celalalt forum intrand in divergente cu un bou exact pe acest subiect !!
Te referi la yerlingi (porumbeii de un an )??
Te intereseazaq vaduvia cu masculi?
Vaduvia cu fem ??
Sau vaduvia totala ??
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime15th Februarie 2008, 18:03

la belgieni se practica vaduvia cu puii masculi...dc vrei iti dau materia;l sa citesti....aceasta tactica o practica julles galez(scz dc am scris gresit numele) si fiul sau...erau artisti...s-a ajuns la acest tip de joc cu puii deoarece se pariaza f mult pe pui in belgia gandeste-te ca belgienii scot pui devreme si zboara pui9i mult mai mult ca noi romanii...si gandeste-te poate boul a avut dreptate
Sus In jos
panescu octavian
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 05/01/2008

zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime15th Februarie 2008, 18:34

nu te-am facut bou !!
Am spus ca am mai avut divergente pe acest subiect .....interesant....
nu avem ce sa dezbatem ..intredevar cunosc foarte multe despre vaduvie,totala ,cui fem ,cu masculi nu cu puii asa ca inchei aici. SE pare ca sunt demodat si un pic narodac intrand in tot felu de polemnici !!
Nu trebuia sa te autointitulezi pentru a ma face sa nu mai scriu nici pe acest forum !!
Sus In jos
CoToY
Moderatori
Moderatori
CoToY


masculin
Numarul mesajelor : 120
Varsta : 33
Localitate : Campina-Prahova
Hobbiuri : porumbeii
Data de inscriere : 02/01/2008

zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime15th Februarie 2008, 21:47

codrute cred k ar fi cazul sa ii ceri scz domnului panescu octavian...pt k el nu tea injurat...u ai inteles total gresit.....dak nu ai inteles mai citeste o data.....s vz cu injuratu p forum...sar putea sa primesti ban la urmatoarea abatere......cereti scz domnului panesc.....
Sus In jos
http://www.cotoy.sunphoto.ro
panescu octavian
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 05/01/2008

zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime15th Februarie 2008, 22:17

Nu ma intereseaza apelativele de gen domnul chiar ma lasa rece !!
Nici scuzele!!
O sai raspund sa vedem ce pricepe.Intradevar unii cresc fff putini fac vaduvie cu puii dar interesant este daca fac bine sau nu??Pentru asta trebuiesc urmarite rezulatatele la 1 an si la maturiate alea acestor pui...??!!
Interesant este ca majoritatea crescatorilor nbelgienii eu stiu ca nu forteaza masculii dimpotriva trag foarte tare pe femele pentru a tria pe cele mai bune si spre a le opri la vaduvie pentru viitor!! Pentru ele fiind singurul an cand zboiar la unii crescatori nu generalizam !!
Sus In jos
CoToY
Moderatori
Moderatori
CoToY


masculin
Numarul mesajelor : 120
Varsta : 33
Localitate : Campina-Prahova
Hobbiuri : porumbeii
Data de inscriere : 02/01/2008

zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime15th Februarie 2008, 23:53

domnule panescu octavian...dumneavoastra nu aveti nici o vina.el a intelesc cu totul gresit subiectu scris d d-voastra.trebuie sa isi ceara scz pt c a fkt......eu sper sa inteleaga c a fkt,s sper k sa va impacati......mult succesc la zborurile care urmea.vant in pene
Sus In jos
http://www.cotoy.sunphoto.ro
george_isteaua
membru aur
membru aur
george_isteaua


masculin
Numarul mesajelor : 211
Varsta : 34
Localitate : Husi , Vaslui
Hobbiuri : Columbofil
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 14/01/2008

zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime16th Februarie 2008, 02:09

altii care se cearta ???
Sus In jos
http://jorjel90.sunphoto.ro
Vizitato
Vizitator




zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime16th Februarie 2008, 21:20

fratilor....nu am de ce sa imi cer scuze...am spus ca poate boul de pe celalalt forum a avut dreptate...domnule panescu eu a,m propus un subiect spre discutie iar dvs dc va pricepeti trebuie sa ii indrumati si pe ceilalti....nu pretind nici ca am rezultate mai bune ca dvs nici ca eu cunosc mai multe dar vroiam sa stiu si eu mai multe despre acest subiect...de-aia se numeste forum...sa discutam si sa venim cu complentari....dc va simtiti lezat...imi pare rau....si in primul rand nu am injurat dc am zis ca sunt bou m-am injurat pe mine....oricum eu o sa parasesc forumul dc asta ajuta columbofilia si dc va face sa va razganditi si sa postati pe forum....nu ma consider atat de bun incat sa intru in divergente cu un columbofil care a dominat campionatul judetean...inca o data imi cer scz si promit ca voi parasi forumul daca e nevoie
Sus In jos
panescu octavian
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 05/01/2008

zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime17th Februarie 2008, 09:30

NU este nevoie sa te retragi ,poate eram si eu putin suparat ..am creezut initial ca este vb de aceeiasi persoana.....lasa acum si tu orgoliu si raspunde la subiect sa vedem ce gasim !!
Ca si ajutor mai ofer ceva ....puii care mi-au facut norma la varsta de 1 an nu au mai dominat clasamentul la categoria vit,dem...au clasat in schimb cursele de 700 km unde angajez pentru verificare yerlingii !!
Ce spui ?? Are rost sa ii super motivezi ca si pui ....??
Sus In jos
CoToY
Moderatori
Moderatori
CoToY


masculin
Numarul mesajelor : 120
Varsta : 33
Localitate : Campina-Prahova
Hobbiuri : porumbeii
Data de inscriere : 02/01/2008

zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime17th Februarie 2008, 17:03

nu cred k o sa mai raspunda pt k sa retras....oricum o sa continuam noi subiectul.....vant in pene
Sus In jos
http://www.cotoy.sunphoto.ro
pricop
membru fidel
membru fidel



masculin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 61
Localitate : Focsani
Data de inscriere : 26/01/2008

zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime22nd Februarie 2008, 10:41

Am impresia ca sunteti prea tineri, si sunteti cocosi .numi este de mirare am fost la o sedinta asa zisa in care sau batut intre ei . Si am ajuns la vorbele unuia ca ``noi columbofili suntem intradevar in mare parte lipsiti de cultura`` imi pare rau sa citesc mai multe injurii decat sa ascultam cateva sfaturi de la cei care intradevar citesc ,se informeaza.Octavian daca scrie ceva inseamna ca a citit sau este informat.
Sus In jos
http://www.pigeonvrancea.ro - www.magazinuldeporumbei.ro
kidd
membru
membru



masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 36
Localitate : Izvoarele
Hobbiuri : columbofilia
Data de inscriere : 13/06/2011

zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime14th Iunie 2011, 00:17

despre faptul ca puii mult solicitati in primul lor an,care in anii urmatori nu mai dau nici un rezultat bun cred ca a-ti citit aproape toti.Totusi in ciuda celor care le-a-ti mai citit si in alta parte nu este adevarat 100%.Puii indiferent daca sunt supra solicitati,daca in anul urmator,zburati k yearling,sunt hraniti si intretinuti bine vor da un randament foarte bun.Un porumbel bun va da randament la categoria lui atata timp cat este stimulat si hranit foarte bine.Nu cred in afirmatii de genul,daca am zburat puii la un derby gen Presov(550 km atat am eu),anul urmator nu vor mai fi buni.Ca o completare americani si chinezi injecteaza puii cu steroizi maturizandui rapid.Acesti pui anul urmator nu mai sunt buni de nimic.
Sus In jos
Continut sponsorizat





zborul de vaduvie la puii masculi Empty
MesajSubiect: Re: zborul de vaduvie la puii masculi   zborul de vaduvie la puii masculi Icon_minitime

Sus In jos
 
zborul de vaduvie la puii masculi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Credeti ca este bine sa zbori la vaduvie??
» Concursuriile Cu Puii 2008 !
» Cand incepeti antrenamentele cu puii de anu asta ??

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
..:::Forum columbofil:::.. :: categori de porumbei :: Porumbei voiajori-
Mergi direct la: