..:::Forum columbofil:::..
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
..:::Forum columbofil:::..

---->>> Un forum dedicat tuturor crescatorilor de porumbei <<<----
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor.....

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
andreea_iti
membru
membru



feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 42
Localitate : bucuresti
Data de inscriere : 27/01/2009

O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor..... Empty
MesajSubiect: O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor.....   O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor..... Icon_minitime27th Ianuarie 2009, 13:34

va rog mult, recomandati-mi si mie un medic veterinar bun in Bucuresti, care se pricepe la porumbei. Nu sunt crescator, dar am un porumbel voiajor de 16 ani. Acum are o umflatura sub aripa (nu pare sa aiba lichid in ea si este pe articulatie; a crescut ca o pana, f groasa avand consistenta unui os, iar in jurul acesteia s-a format acea umflatura, arata ca si cum pana iese din umflatura). Nu stiu ce sa ii fac, iar umflatura a crescut...nu vreau sa moara Sad.
Nu cred ca este salmoneloza pentru ca o are cam din primavara 2008 si de atunci a tot crescut (acum e cam cat un ou de porumbel). Am tot fost la medici vet dar concret mi-au zis doar ca nu are lichid in interior.

Alte simptome nu mai are.

Multumesc din suflet!
Sus In jos
george_isteaua
membru aur
membru aur
george_isteaua


masculin
Numarul mesajelor : 211
Varsta : 34
Localitate : Husi , Vaslui
Hobbiuri : Columbofil
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 14/01/2008

O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor..... Empty
MesajSubiect: Re: O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor.....   O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor..... Icon_minitime28th Ianuarie 2009, 18:51

poi cum ia aparut umflatura sa lovit sau de la ce ?
sau nici u nu stii ?
Sus In jos
http://jorjel90.sunphoto.ro
andreea_iti
membru
membru



feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 42
Localitate : bucuresti
Data de inscriere : 27/01/2009

O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor..... Empty
MesajSubiect: Re: O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor.....   O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor..... Icon_minitime29th Ianuarie 2009, 12:48

Nu stiu sa se fi lovit. El e liber prin casa, nu e agitat (in sensul ca nu zboara de nebun, sa se izbeasca de pereti, ferestre, etc.). Afara nu iese (nu vrea, desi are acces Very Happy). Nici alte cauze nu stiu. Sad
Sus In jos
butza_2003
membru fidel
membru fidel
butza_2003


Numarul mesajelor : 46
Varsta : 40
Localitate : husi
Data de inscriere : 16/05/2008

O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor..... Empty
MesajSubiect: Re: O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor.....   O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor..... Icon_minitime30th Ianuarie 2009, 23:11

mah stiu eu un tratament bun numai ca iti trebuie 400 de grame de smantana si ciuperci....am glumit mah...cauta un veterinar pe aproape de tine ca e imposibil sa nu ai aproape in bucuresti....
Sus In jos
Continut sponsorizat





O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor..... Empty
MesajSubiect: Re: O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor.....   O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor..... Icon_minitime

Sus In jos
 
O umflatura sub aripa! Va rog mult ajutor.....
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cat ati zburat cel mai mult?
» Cer AJUTOR! NU REUSESC SA DAU UN S.O.S. !
» ajutor porumbel gasit pe strada!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
..:::Forum columbofil:::.. :: Boli si tratamente aplicate-
Mergi direct la: